Tēma:

ĢīmjVārdnīca – Skolas specifiska sociālo mediju platforma

Mērķis:

Izstrādāt un ieviest skolas specifisku sociālo mediju platformu "ĢīmjVārdnīca", kas sniedz iespēju skolām izveidot savu individuālo lietotāju loku, veicinot skolēnu, skolotāju un vecāku savstarpēju komunikāciju un sadarbību.

Uzdevumi:

1.     Izpētīt un analizēt Facebook platformas darbības principus un tehnoloģijas.

2.     Izstrādāt ĢīmjVārdnīcas platformas dizainu, ņemot vērā skolu specifiskās prasības un lietotāju pieredzi.

3.     Veidot funkcionalitāti, kas atbilst sociālo mediju platformas pamatprincipiem, tostarp ziņojumu sūtīšanu, draugu pievienošanu, grupu veidošanu un ziņu plūsmu.

4.     Nodrošināt lietotāju datu drošību un privātumu.

5.     Testēt izveidoto platformu un novērst atklātās kļūdas.

6.     Izveidot lietotāja rokasgrāmatu un apmācību materiālus platformas lietošanai.

Ievads:

Sociālie mediji ir kļuvuši par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu, nodrošinot komunikācijas iespējas, informācijas apmaiņu un sabiedrības kopības veidošanu. Facebook ir viens no pasaulē populārākajiem sociālajiem tīkliem, kas apvieno miljoniem lietotāju visā pasaulē. Tomēr bieži vien skolas un izglītības iestādes meklē specifiskas platformas, kas atbilstu viņu vajadzībām un prasībām, vienlaikus saglabājot komunikācijas un sadarbības iespējas.

Kāpēc izvēlējos:

Es izvēlējos izveidot Facebook klonu - ĢīmjVārdnīcu, jo jau iepriekš esmu izveidojis WhatsApp klonu, un šis projekts man ļāva padziļināti izprast, kā darbojas dažādas sociālo mediju platformas. Man šķita interesanti radīt tieši Facebook klonu, lai labāk izprastu šo tehnoloģiju darbības principus un pielāgotu tos skolas specifikai.

Citi produkti:

Pastāv vairāki citi produkti un platformas, kas tiek izmantotas skolās komunikācijai un sadarbībai. Piemēram, Google Classroom, Edmodo, Microsoft Teams un Schoology. Šīs platformas nodrošina dažādus rīkus mācību procesa organizēšanai, bet neviena no tām nav tieši pielāgota skolas sociālajam tīklam ar līdzīgu funkcionalitāti kā Facebook. ĢīmjVārdnīca būtu unikāla ar to, ka tā apvieno tradicionālo sociālo mediju funkcionalitāti ar skolas specifiku, piedāvājot iespēju skolām izveidot savu privāto sociālo tīklu.